Komu pomagamy?

Staramy się docierać do biedy, która zrodziła się z kryzysu. Chciałbym, żeby Paczka była projektem „antykryzysowym”, żeby ratowała ludzi w tym najtrudniejszym dla nich momencie – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek.


Odkryj kim są ci, którym pomagamy.


Rodziny włączane do SZLACHETNEJ PACZKI to rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Dla nas potrzebujący to bohaterowie, którzy nie poddają się, mimo przeciwności.

Zwracamy szczególną uwagę na:

– historię rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji,
– dochód przypadający na jednego członka rodziny,
– postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuacją.

Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

 


SZLACHETNA PACZKA krok po kroku


W dniu 18 listopada otwieramy bazę z historiami rodzin, od tego dnia będzie można wybrać rodzinę i zrobić dla niej paczkę.

  1. Kliknij WYBIERAM RODZINĘ. Pierwszym krokiem będzie wybór rejonu, w którym chcesz pomagać. To właśnie do magazynu zlokalizowanego  i należącego do tego rejonu dostarczysz przygotowaną przez Ciebie paczkę w dniu Finału, 9 grudnia.
  2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby.
  3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty.
  4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
  5. W czasie Finału (9 grudnia) dostarczycie paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu (rejonu). Przekażecie je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
  6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.

Wybierz rodzinę

Kategorie biedy w SZLACHETNEJ PACZCE

Napisz do nas

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o SZLACHETNEJ PACZCE w Chicago lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.