Tym rodzinom pomogliśmy

Witaj!

Cieszymy się, że razem z Nami chcesz zmieniać świat na lepsze!

Za nami Weekend Cudów. ❤❤❤

„Mamo w końcu mamy odkurzacz, nie płacz już.”
„Tyle tego, można by było jeszcze kogoś obdzielić.”
„Nareszcie będę miała sukienkę, aby ładnie ubrać się do kościoła.”

Tego co się wydarzyło w ten weekend długo nie zapomnimy…
Łzy szczęścia, radość dzieci, wzruszenie wolontariuszy i rodzin.
W ten weekend życie 18 polskich rodzin w Chicago zmieniło się na lepsze. Dziękujemy darczyńcom za tak pięknie przygotowane paczki! Daliście rodzinom poczucie, że nie są same!
Zmieniliśmy ich świat na lepsze! 🎁

JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO! 😍

 Chcesz poznać te rodziny? Zapoznaj się z ich historiami

 

Rejon Polska Szkoła w Lombard

 

Pani Dorota (54 l.), Pan Benedykt (54 l.) są małżeństwem wychowującym dziesięcioro dzieci: Mateusz (29 l.), Agata (27 l), Magda (25 l.), Wiktor (23l.), Benedykt Junior (21 l.), Ada (18 l.), Stanislaw (16 l.), Blazej (14 l.), Emilia (11l.) i Ignacy (7 l.). Jest to bardzo sympatyczna, radosna, wspierająca się nawzajem rodzina.

Mieszkają w małym, skromnie wyposażonym domku.  Ponieważ sytuacja finansowa nigdy nie była łatwa i brakuje funduszy na podstawowe utrzymanie rodziny, dzieci Pani Doroty i Pana Benedykta bardzo się starają i wkładają wiele wysiłku w naukę, tak aby dzięki wzorowym wynikom i stypendiom naukowym móc ukończyć szkoły wyższe.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


 Pani Daria (21 lat) samotnie wychowuje 10 miesięczną córeczkę Maye. Mieszka razem z mamą Pani Darii- Panią Sylwią (43 lata) i bratem Szymonem (13 lat) w wynajętym mieszkaniu. Daria jest bardzo troskliwą mamą i jest bardzo dumna z córeczki.  Niestety, Maya ma duże problem ze zdrowiem; przeszła już kilka operacji i prawdopodobnie czeka ją jeszcze jedna. Daria sama nie czuje się dobrze- od ósmego roku życia ma problem z trzustka.  Przeszła już operacje i jest zmuszona do ciągłego zażywania lekarstw.  Miewa bardzo mocne ataki bólu które często powodują że ciężko jej nawet chodzić.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Barbara jest bardzo miłą starszą Panią. Ma 84 lata, wynajmuje małe mieszkanie w Chicago. Nie ma tutaj rodziny. Syn w Polsce choruje. Trochę pomagają jej znajomi.

Pani Barbara walczyła w Powstaniu Warszawskim (przewoziła bron dla powstańców). Mówi, ze grozy tamtych czasów nie da się nawet opisać.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Magdalena (43 l.) wraz z mężem Marcinem (44 l.) wychowują wesołą, bardzo zżytą ze sobą gromadkę dzieci: Wojtek (20), Agnieszka (19), Monika (17), Dawid (15), Łukasz (11), Bartosz (10), Izabela (8), Weronika (6), Sebastian (4), Konrad (3) i czteromiesięczny Pawełek. Rodzina Pani Magdaleny i Pana Marcina parę lat temu bardzo dobrze sobie radziła. Wszystko zmieniło się po przeprowadzce…

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


 Pani Wioletta (38l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci Gabriela (13l.), Nicole (12l.) i Victora (5l.).Życie rodziny zmieniło się na gorsze, gdy rok temu zabrakło męża, a zaraz po tym Pani Wioletta dostała wylew, który spowodował częściowy paraliż lewej strony ciała. Pani Wioletta przyznaje, że jest im bardzo ciężko ale pomimo wszystko bardzo cieszą ją sukcesy dzieci.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>> 


Pani Ania (38 l.) wraz z mężem Michałem (41 l.) wychowuja siedmioro dzieci: Tomasz (17 l.), Piotr (13 l.), Natalia (10 l), Aleksandra (6 l.), Gabriel (4 l.) oraz bliźniaki Antoni  i Filip (7 miesięcy). Pani Ania w tej chwili nie może podjąć żadnej pracy ponieważ zajmuje się najmłodszymi dziećmi, więc głównym żywicielem rodziny pozostaje pan Michał pracujący jako budowlaniec. Mimo trudności rodzina jest pełna wiary.Rodzice są bardzo dumni ze swoich dzieci.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Halina (40 l.) samotnie wychowuje syna Dominika (12 l.) Rodzina radziła sobie bardzo dobrze, jednak 5 lat temu los zrzucił na panią Halinę ciężką chorobę. Diagnoza – rak mózgu. Największym marzeniem pani Haliny jest to, by żyć jak najdłużej dla syna.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Izabella (l.63) jest babcią, jednak przede wszystkim pełniącą rolę mamy dla Michaela (l. 15), Paula (l. 12) i Mari (l. 9). Kiedy córka pani Izabelli zaczęła brać narkotyki świat dla niej się zawalił. Córka pani Izabelli walczyła, ale nie dała rady wyjść z nałogu i po trzecim porodzie zmarła. Pani Izabella została sama z trójką dzieci, bez mieszkania i środków do życia.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Nadia ( 34 l.) samotnie wychowuje trzy córki: Daisy (15 l.) Nele (8 l.) i Misie ( 7 l.). Trzy lata temu rozwód całkowicie odmienił sytuację finansową pani Nadii i jej córek. Pomimo że pani Nadia pracuje na pełny etat jako recepcjonistka ,ciągle brakuje pieniędzy, głównie na jedzenie. Pani Nadia jest dumna, że chociaż jest sama i jest jej ciężko finansowo, potrafiła zapewnić swoim dzieciom ciepły, bezpieczny i spokojny dom. 

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Joanna (45 l.) i Pan Krzysztof (46 l.) wychowują sześcioro dzieci Zuzannę (17 l.), Milosza (16 l.), Antosia (12 l.), Filipa i Szymona (8 l.) i Jana Pawła (4 l.)  Podczas kryzysu  w 2007 roku, Pan Krzysztof stracił prace w swoim zawodzie i był zmuszony podjąć inna, mniej płatną prace. Ledwo wystarcza na wszystkie opłaty i utrzymanie 8 osobowej rodziny.  Joanna i Krzysztof są wdzięczni Bogu, ze mimo ogromnych trudności finansowych, nadal tworzą piękną i zgraną rodzinę.

Ta rodzina ma już darczyńcę! 

poznaj rodzinę>>>>Rejon Jezuici Roscoe

Pan Jacek (l. 44) zmaga się z trudami samotnego rodzicielstwa i opieką nad chorym na autyzm synem Dawidem (l. 10). Pragnieniem rodziny jest, aby Dawid mógł otrzymać więcej rehabilitacji i terapii, która pomogłaby chłopcu nadrobić zaległości, wyrównać szanse z rówieśnikami i dać nadzieję na lepszy start w życie.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Łucja (l. 44) samotnie wychowuje dwójkę dzieci, Krisa (l. 11) i Jake’a (l. 8). Życie pani Łucji i jej rodziny zmieniło się w 2009 roku. Po utracie pracy, mąż pani Łucji nie mogąc poradzić sobie z sytuacją, zaczął nadużywać alkoholu, co bardzo negatywnie przekładało się na życie rodziny. Niestety, nieszczęśliwy wypadek samochodowy, który wydarzył się rok temu spowodował, że u pani Łucji pojawiły się problemy zdrowotne i bóle krzyżowego odcinka kręgosłupa.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Maria (l. 40) samotnie wychowuje dwójkę dzieci, Weronikę (l. 13) i Kasię (l.12). Początkowo rodzina Pani Marii wiodła normalne, szczęśliwe życie. Sytuacja zmieniła się diametralnie 5 lat temu, gdy mąż pani Marii zachorował na stwardnienie rozsiane. Postępująca choroba w połączeniu ze zdiagnozowaną depresją męża spowodowała, że sytuacja rodziny zmieniła się negatywnie, nie tylko finansowo.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Agata (l. 42) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Magdę (l. 14), Kasię (l. 11) i Pawełka (l. 9).
Pani Agata i jej rodzina prowadzili normalne życie. Mąż pani Agaty, Pan Andrzej był współwłaścicielem firmy budowlanej, a pani Agata wychowywała dzieci. Z czasem w małżeństwie pojawił się kryzys i ostatecznie doszło do rozstania. Sytuacja diametralnie się zmieniła.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Joanna (41 l.) samotnie wychowuje  córkę Agnieszkę (12 l.) i syna Patryka (5 l.). Sytuacja rodzinna pani Joanny całkowicie uległa zmianie, gdy partner pani Joanny odszedł i założył inną rodzinę. Pani Joanna nie poddała się. Chciała iść dalej i uwierzyć w lepszą przyszłość. I przyszedł kolejny cios.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Małgorzata (l.65) mieszka razem z córką Rose (l. 28). Jeszcze do niedawna wszystko się układało. Rok temu zmarł jednak mąż Pani Małgosi, jedyny żywiciel rodziny. Pani Małgosia jest na rencie, choruje na cukrzycę i demencję. Pomimo przeciwności losu, panie nie poddają się.

Ta rodzina ma już darczyńcę!

poznaj rodzinę>>>>


Pani Anna (41l.) samotnie wychowuje córkę Maję (21 l.) i syna Janusza (5 l.). Cztery miesiące temu, po wygraniu pobytu stałego przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych.  Pomimo zetknięcia się z nową rzeczywistością i wielu utrudnień związanych z zamieszkaniem w obcym kraju, cieszy się ze swej decyzji,  gdyż tu, z dala od męża i przemocy, jakiej doświadczyła ona i dzieci, czuje się bezpieczna.

Ta rodzina ma już darczyńcę! 

poznaj rodzinę>>>>


Pani Alicja (49 l.) samotnie wychowuje dwóch synów, Kacpra (16 l.) i Tomasza (10 l.)  We wczesnym dzieciństwie u starszego syna zdiagnozowano zespól Aspergera.  Rodzina radziła sobie dobrze, ale cztery lata temu doszło do separacji z mężem i cały ciężar wychowania i utrzymania chłopców spadł na panią Alicję.

Ta rodzina ma już darczyńcę! 

poznaj rodzinę>>>>

Lider rejonu

Liderzy Rejonu

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do nas 🙂