SZLACHETNA PACZKA w Chicago!

Tego co się wydarzyło w ten weekend długo nie zapomnimy…
Łzy szczęścia, radość dzieci, wzruszenie wolontariuszy i rodzin. ❤❤
W ten weekend życie 18 polskich rodzin w Chicago zmieniło się na lepsze.

WEEKEND CUDÓW ZA NAMI! 

W tym roku po raz pierwszy Paczka niosła pomoc Polakom za oceanem.

SZLACHETNĄ PACZKĘ w USA tworzyła grupa dwóch liderów i 12 wolontariuszy. Powstały dwa rejony na terenie Chicago: Rejon Polska Szkoła w Lombard i Rejon Jezuici Roscoe. Wolontariusze w Stanach działali według tych samych standardów jak w Polsce, pozyskując historie rodzin potrzebujących i odwiedzając je w mieszkaniach, rozmawiając na temat ich sytuacji i potrzeb. Również w USA Paczka ma swój „Weekend Cudów”.

Paczkowe rodziny w Chicago 

Do projektu włączono 18 rodzin. Dla wielu z nich pomocą było już samo spotkanie z wolontariuszami. Rodziny w Chicago często, oprócz problemów finansowych i bytowych, zmagają się z samotnością. Na obcej ziemi nie mają ani rodziny, ani znajomych, którzy mogliby ich wesprzeć w trudnej sytuacji.

Historie zza oceanu są równie trudne, jak te w Polsce. Możesz zapoznac się z historiami rodzin tutaj 👉  Historie rodzin

Wszystkie rodziny znalazły darczyńców w bardzo szybkim tempie. Są nimi osoby polskiego pochodzenia, mieszkające w USA. Jednym z darczyńców został Konsul Generalny w Chicago Pan Piotr Janicki. Razem ze swoimi współpracownikami (jako osoby prywatne) postanowili zostać darczyńcami dla jednej z rodzin.

Weekend cudów po raz pierwszy w Chicago! 

W magazynach od rana panował ogromny ruch. Cała ekipa PACZKI w Chicago czuła, że to wyjątkowy dzień. Emocje udzieliły się wszystkim! W Stanach darczyńcy są równie hojni jak w Polsce. Jeden z nich przyniósł aż 35 pudeł! Ledwo upchnęli je w samochodzie, a przecież musiał się zmieścić jeszcze kierowca! Przy tylu paczkach potrzebne jest wsparcie. Na szczęście pojawili się członkowie klubu motocyklowego Eagle Riders, którzy ochoczo pomagali w magazynie. Mieli ręce pełne roboty: przynosili, wynosili, rozwozili… Bez nich nie dalibyśmy rady  ❤

 

Spotkania z rodzinami 

Po raz pierwszy z rodzinami spotkaliśmy się aby poznać ich historie. Te spotkania niejednokrotnie były bardzo trudne. Historie rodzin, które włączyliśmy do projektu są często bardzo tragiczne. Pięknem tych rodzin jest ich walka o lepsze jutro, o lepszą przyszłość dla ich dzieci- do właśnie takich rodzin trafiła 10 grudnia SZLACHETNA PACZKA.

Spotkania w WEEKEND CUDÓW na długo pozostaną w naszej pamięci. Łzy szczęścia, niedowierzanie i wielka radość dzieci z zabawek, nowych ubrań czy wymarzonych butów do koszykówki.

Rodziny niejednokrotnie były w wielkim szoku widząc ilość paczek. Darczyńcy byli bardzo hojni! 😍

„Mamo w końcu mamy odkurzacz, nie płacz już.”
„Tyle tego, można by było jeszcze kogoś obdzielić.”
„Nareszcie będę miała sukienkę, aby ładnie ubrać się do kościoła.”

Tego co się wydarzyło w ten weekend długo nie zapomnimy…

Wartość przekazanej pomocy w ramach SZLACHETNEJ PACZKI w Chicago przekroczyła 20 tys. dolarów. Średnia wartość jednej paczki to ponad 1200 dolarów. Mądra pomoc połączyła ponad 200 osób, głównie polonii.

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!


Ten sukces nie byłby możliwy bez osób, które bardzo Nas wspierały zarówno podczas finału jak i w czasie kampanii SZLACHETNEJ PACZKI w Chicago!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom przygotowującym paczki w tym Konsulowi Generalnemu RP w Chicago wraz ze współpracownikami.
Dziękujemy wspaniałym Panom z klubu Eagle Riders, których pomoc w noszeniu ciężkich paczek była bezcenna. Jesteście wspaniali!

Dziękujemy Pani Dyrektor Polskiej Szkoły im. św. Faustyny Kowalskiej w Lombard Barbarze Musiał oraz ks. Markowi Janowskiemu.

The SPRING Foundation składa również podziękowania dla:
Pana Wojciecha Zębali, ks. Mirosława Stępień TChr, ks. Sergiusza Angur TChr, ks. Andrzeja Totzke TChr, ks. Jerzego Karpińskiego SJ, s. Stefani Gałka MChr, s. Marty Cichoń MChr, Pani Redaktor Naczelnej „Dziennika Zwiazkowego” Małgorzaty Błaszczuk, Pani Redaktor Alicji Otap, Pana Redaktora Jacka Zielińskiego – WPNA 1490, Pana Redaktora Sławomira Budzik – Radio „Deon” , Pana Redaktora Andrzeja Baraniak – Radio „Deon”, Pana Redaktora Andrzeja Brach – „Chicago Rewia” , Pana Redaktora Andrzeja Gedlek – Radio „Na góralska Nute”, Pana Redaktora Zygmunta Rygiel – Radio 92.7 FM, Firmie „Bartek”, Grupie Motocyklowej „Anders” , Pani Katarzyna Szewczyk, Pani Marta Penc, Pani Alicji Budzik i organizacji „Strong Family”.

Bez Was nie byłby tak pięknie!