SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2015 roku Paczka połączyła 1 000 000 Polaków!

SZLACHETNA PACZKA realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, stawania się bohaterem. Inspirujemy do ciągłego wzrastania poprzez konkretne narzędzia pracy z trzema kluczowymi grupami w projekcie: wolontariuszami, darczyńcami i rodzinami.

Te osoby wzajemnie na siebie wpływają, my jako organizacja pośredniczymy w ich wzajemnym kontakcie i dajemy szansę, by się spotkali.

W Polsce jedynie SZLACHETNA PACZKA jest w ten sposób zorganizowanym projektem pomocowym.

Szlachetny, czyli…

Poprzez zaangażowanie się w projekt SZLACHETNA PACZKA, tworzymy wokół siebie nie tylko sprzyjające wzrastaniu i przyjazne do życia środowisko, rozwijając kapitał społeczny w swoim otoczeniu, ale przede wszystkim sami się uszlachetniamy!

W tym roku w ramach SZLACHETNEJ PACZKI połączyliśmy nie tylko bogatych z biednymi w Polsce, ale również poza jej granicami. Dlatego The SPRING Foundation z pomocą Stowarzyszenia WIOSNA, po raz pierwszy zorganizowało edycję tego projektu w Chicago.

Działamyw myśl hasła: POLONIA pomaga POLONII.

 

 


Chcesz wiedzieć więcej? :  FAQ dla Darczyńcy

mapy_2

Zobacz

Jak to działa?

Ikona

Wspierając Paczkę wprawiasz w ruch koło dobroczynności – dzięki Tobie łączymy wolontariuszy, darczyńców, rodziny i dzieci w potrzebie. W tym roku również w Chicago!

Polonia pomaga Polonii!

Ikona

Chcemy, by w Polsce jak i wśród Polonii panował ETOS PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, by już do dziecka uczyć każdego pracowitości.

Ikona

Pragniemy, aby zasada „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” na nowo połączyła Polaków za granicami. Naszą wizją jest Polska, w której każdy człowiek radzi sobie w życiu, a gdy jeden upada, reszta jednoczy się, by mu pomóc. Tak, by powstał i znowu wygrywał.

Ikona

Wierzymy, że KAŻDY JEST KIMŚ. Nie oceniamy ludzi, ale wspieramy, by mogli z siebie dawać jak najwięcej.

Komu pomagamy

Napisz do nas

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o SZLACHETNEJ PACZCE w Chicago lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.