Wizyta ks. Jacka WIOSNY Stryczka w Chicago

O tym, jak być przedsiębiorczym i dobrym chrześcijaninem mówił ksiądz Jacek Stryczek, prezes polskiego Stowarzyszenia Wiosna podczas konferencji zatytułowanej “Pieniądze i Ewangelia”.

Odkryłem, że żyjemy w kraju z mentalnością katomarksistowską. Bo Jezus powiedział, że trzeba kochać ubogich, a Marks, że trzeba nienawidzić bogatych, i nam się to wymieszało.– powiedział ksiądz Jacek Stryczek podczas konferencji „Pieniądze i Ewangelia”w sobotę 17 września 2016 roku.

Konferencja odbyła się w siedzibie Polish National Alliance z inicjatywy The SPRING Foundation.

Życzę każdemu z Państwa olbrzymiego zastrzyku endorfin. Takiego jaki ciało sportowca wytwarza kiedy przekracza się metę maratonu. Ale również takiego jaki mój organizm wytworzył kiedy zaangażowałem się w pierwszą akcję WIOSNY i wraz z wolontariuszami pomogliśmy potrzebującej rodzinie w ich walce z biedą. – powiedział jeden z członków zarządu The SPRING Foundation.

Konferencję poprzedził występ czarujących artystek z zespołu European String Quarter. Ich szeroki repertuar obejmował zarówno głowny wątek z filmu “Pirates of the Caribbean” jak i spontanicznie zagrany fragment Czterech Pór Roku Vivaldiego. Fragmentem tym była oczywiście Wiosna.

Na zakończenie spotkania, prowadzonego w sposób niezwykle dynamiczny i dowcipny przez redaktora Jacka Zielińskiego z radia WPNA, odbyła się aukcja pamiątek. Uczestnicy konferencji licytowali tak unikalne przedmioty jak koszulkę WIOSNY podpisaną przez samego Roberta Lewandowskiego, piłeczkę tenisową podpisaną przez Agnieszkę Radwańską czy też olbrzymią, biało-czerwoną flagę WIOSNY z podpisami reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Wszyscy ci sportowcy są od lat wspierają Stowarzyszenie WIOSNA.

Po spotkaniu ksiądz Jacek Stryczek podpisywał swoją książkę “Pieniądze”.

Cykl spotkań objął patronatem honorowym Konsulat Generalny RP w Chicago.

Patronami medialnym konferencji byli: „Dziennik Związkowy” i radio WPNA 1490 am.

 

Dziękujemy wszystkim za obecność na wydarzeniach!

 

 

Zdjęcia: Dariusz Piłka